توصیه‌هایی در مورد تعویض فیلترهای روغن

واقعیت درباره ی گریس های ذوب نشونده
اکتبر 23, 2018
وارد شدن آب در روان سازها
وارد شدن آب در روانسازها
نوامبر 6, 2018

توصیه‌هایی در مورد تعویض فیلترهای روغن

توصیه‌هایی در مورد جایگزینی فیلترها

توصیه‌هایی در مورد جایگزینی فیلترها در زمان تعویض فیلترهای پیچی یا فیلترهای قوطی شیاردار، قبل از نصب، حتما از روغن استفاده کنید. این کار باعث کم شدن زمان خشک کار کردن موتور یا دستگاه می‌گردد و روغن اضافی برای مصرف موتور تامین می‌کند و همچنین در بعضی از موارد، در صورت برخورد شدید مایعات داغ با یکی از بخش‌های خشک فیلتر، مانع از آسیب دیدن آن می‌شود.

چگونه تعویض روغن را سرعت ببخشیم ؟

از پمپ سیرکولاسیون در سیستم‌های سیرکولاسیون برای بالا بردن سرعت استفاده کنید. یک  اتصال T شکل و دو مخزن مسدودکننده ایزوله را در مسیر انتقال پمپ سیرکولاسیون قرار دهید. در زمان خالی کردن مخزن ذخیره، لوله را به اتصال T شکل وصل کرده.با استفاده از آن روغن را از مخزن ذخیره خارج کرده و به تانکر روغن کارکرده منتقل کنید. این روش به خصوص برای سیستم‌های روغنی زیرزمینی بسیار سودمند است.

به سطح روغن(گیج) دقت کنید

در دستگاه‌های که بلبرینگ‌های چرخشی-المنتی از مخزن روغن تغذیه می‌گردند، دقت به شاخص سطح روغن(گیج) نه تنها باعث افزایش طول عمر بلبرینگ، بلکه باعث کاهش دمای حاصل از برخورد فلز با فلز، در نبود روغن می‌گردد. طبق یک قاعده کلی، پایین‌ترین بلبرینگ پرخشی-المنتی در حالت ایستاده، باید تا نصفه در روغن غوطه‌ور باشد. شاید این قاعده در عمل ساده به نظر برسد، اما بیشتر اوقات فراموش می‌شود و کسی آن را انجام نمی‌دهد.

ترجمه:شرکت تامین روانکار دایان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *